Zazvonil a zmizel aneb tak trochu jiný babybox

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Kdosi zazvonil na dveře měcholupského útulku a pak rychle zmizel. Na místě však zanechal opuštěné zvířátko v kleci. Naštěstí se ho hned ujali pozorní pracovníci útulku.

Pohádku o Plaváčkovi či další klasická díla o nechtěných potomcích, všichni dobře známe. Většinou se dotyčný, který se o drobečka nemůže nebo nechce starat, vybaví potřebnostmi a pak to pískle odnese k dobrým lidem. Případně ho pustí po vodě. V tomto případě by však taková cesta byla cestou poslední, protože se jednalo o klec s papouškem a ten by šel hned ke dnu.

V měcholupském útulku pro opuštěná zvířata se stala výše uvedená situace,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Kdosi zazvonil a zmizel, jen klec s papouškem ara po něm zůstala. Kamery u vchodu nezaznamenaly přesně, kdo klec s papouškem přinesl, ale zvíře je zdravé. „Po uplynutí zákonné lhůty bude nabídnut k výdeji,“ uzavřela mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.