Zloděj téměř dva roky trápil Valašskomeziříčsko, teď ale spadla klec

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Vsetínští kriminalisté předevčírem obvinili pětatřicetiletého muže z Karviné z krádeže a poškození cizí věci. Obviněný muž měl na Valašskomeziříčsku napáchat škodu za čtvrt milionu korun. V rejstříku má už patnáct záznamů, tentokrát by mohl ve vězení pobýt až na pět let.

Muž se měl podle kriminalistů od začátku roku 2019 do letošního září dopustit hned několika majetkových trestných činů. „V Bystřičce se vloupal do unimobuňky, odkud odcizil notebook, skener a televizi. Ve Valašském Meziříčí zase vnikl do skladu barev a laků a ukradl barvy za více než 24 tisíc korun. Další tři skutky spáchal letos během měsíce září v obci Vidče. Od rodinného domku a od základní školy ukradl jízdní kola a vloupal se do stavební společnosti, odkud odcizil nářadí za 25 tisíc korun. V září se stihl ještě spolu s dalším, osmadvacetiletým mužem z Přerova, vloupat ve Valašském Meziříčí do garáže, odkud ukradli zimní pneumatiky na ocelových discích za osm tisíc korun. Společně se pak ještě vloupali do prodejny sportu ve Valašském Meziříčí, kde přímo z výlohy vzali dámské jízdní kolo a z prodejny dva páry sjezdových lyží. Odcizené věci měly hodnotu téměř 87 tisíc korun,“ vyjmenovává policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vsetínští kriminalisté na něj měli spadeno už delší dobu. Muž byl v pátrání a státní zástupce na něj vydal souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání majetkové trestné činnosti.

V neděli na něj v jednu hodinu v noci narazili při kontrole strážníci v Bohumíně a předali ho policistům. Odtud ho v pondělí ráno eskortovali na obvodní oddělení ve Valašském Meziříčí, kde si ho převzali kriminalisté.

Recidivista se z vězení naposledy vrátil v září roku 2017. „Nyní mu za majetkovou trestnou činnost hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Je stíhán na svobodě. I osmadvacetiletého muže kriminalisté obvinili z trestného činu krádeže, tomu hrozí ale „jen“ dvouletý trest odnětí svobody,“ dodala Lenka Javorková.