Běžkaři těšte se! V Jeseníkách jezdí nová rolba

JESENÍKY – Slavnostním křtem dnes prošla nová rolba, která bude upravovat zejména nejvytíženější Jesenickou magistrálu. Na pořízení rolby přispěl Olomoucký kraj.

„Rolba bude sloužit nejen k úpravě stop, ale také k odstraňování zledovatělého terénu. To povede k nižšímu počtu úrazů,“ upozornil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Mimo Jesenické magistrály obslouží stroj také přilehlé běžecké okruhy. Nejvyšší části Jeseníků – okolí Pradědu, budou provozovatelé roleb z našeho kraje upravovat ve spolupráci s krajem Moravskoslezským.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Pořízení rolby bude mít vliv na frekvenci údržby bílých stop. Ty se budou nově projíždět až čtyřikrát týdně,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast cestovního ruchu. Celkové náklady na pořízení rolby dosáhly téměř šesti miliónů korun, Olomoucký kraj přispěl třemi miliony, na financování nákupu se podílel také Mikroregion Jesenicko a Ministerstvo pro místní rozvoj.