Chcete se otestovat na COVID-19? Přehled míst i rezervace na jednom místě

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Nejbližší volné termíny testování na COVID-19, seznam odběrných míst v Praze a Středočeském kraji a nově přibude i seznam odběrných míst s antigenními testy.

Speciální webovou stránku spustilo hlavní město Praha na začátku října letošního roku. Zájemci o testování zde najdou přehled odběrných míst v Praze a Středočeském kraji. Systém je zároveň propojen s rezervačními systémy jednotlivých odběrných míst. Tento web je určen jak pro samoplátce, tak i pro osoby s žádankou. Systém byl navíc rozšířen o přehled míst s antigenními testy, do ostrého provozu bude spuštěn osmnáctého prosince.

Výhodou antigenních testů je, že odhalí nákazu již za několik minut. Je dobré se nechat otestovat například před vánočními návštěvami blízkých. Čím více lidí využije možnost testování, tím dříve dostaneme nemoc pod kontrolu,“ řekl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Web covid.praha.eu navštíví denně zhruba dva tisíce lidí. Je to tedy velmi využívaná služba a Praha za ni získala ocenění. Díky tomu se rovněž podařilo zamezit dlouhým frontám u testovacích míst.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vedle testování je však důležitá rovněž prevence a s ní související ohleduplnost a odpovědnost každého z nás vůči ostatním. Proto nepřestávejme myslet na základní protiepidemická opatření 3R, ruce, roušky a rozestupy,“ uvedla radní pro zdravotnictví a sociální politiku Milena Johnová.