Město chystá odměnu pro pedagogy

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Opětovně uzavřené základní školy znamenaly pro rodiče nemalé starosti. Tři z nich ale zůstaly v provozu pro děti těch, kteří pracují například v nemocnici. Město se nyní chystá dotyčné učitele odměnit.

V první polovině října došlo vzhledem ke zhoršení epidemiologické situace k uzavření škol, otevřeny zůstaly pouze pro děti, jejichž rodiče pracují ve zdravotnictví či bezpečnostních sborech. V královéhradecké metropoli fungovaly tři instituce, konkrétně ZŠ Josefa Gočára, Štefcova a Sever. Mateřská škola Kamarád zase zajistila speciální provoz pro předškolní děti. Město na svém prosincovém zasedání proto rozhodlo o odměně pro pedagogické pracovníky těchto škol a to ve výši 280 tisíc korun. „Základní škola Josefa Gočára byla první, která se nabídla, že pomůže a s ohledem na
platná opatření zajistí výuku pro děti pracovníků ve vybraných oblastech. O děti se během nouzového stavu staralo dvanáct zaměstnanců. Školu navštěvovalo zhruba 50 dětí. Rozdělené byly do čtyř skupin, které se mezi sebou nesměly potkávat,“ dodává náměstek primátora pro školství Martin Hanousek.