Mladík kradl vše, co mu přišlo pod ruce. Škoda je 1,8 milionu

ilustrační foto

BRNO – Brněnští kriminalisté z 6. oddělení sdělili obvinění pětadvacetiletému mladíkovi z Brna, který devět měsíců kradl vše, co mu přišlo pod ruce: 42 jízdních kol, desítky kusů nářadí všeho druhu, vybavení novostaveb.

Z toho co odcizil, by si mohl pořídit prodejnu  jízdních kol nebo malou stavební firmu. Sám nebo s komplicem se vloupával do stavebních budek, rodinných domů, nebytových prostor i novostaveb. Odcizili 42 jízdních kol, pily, brusky, elektrická kladiva, stavební lasery, elektrocentrály a další, ale také vodovodní baterie, vysavač nebo televizor. Od září loňského roku do letošního června figuruje jeho jméno v 67 případech, kdy se škoda vyšplhala bezmála na 1,8 milionu korun. Kromě toho během těchto měsíců řídil auto s platným zákazem řízení motorových vozidel a ještě za volant usedl pod vlivem návykových látek. „Nyní může skončit za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.