Neobyčejné životní příběhy obyčejných lidí

Každý životní příběh je jistě jedinečný, výjimečný a neobyčejný. Do veřejného povědomí se někdy zapíší lidé, jejichž životní osud je opravdu hodný knihy.

Život lidí, ze kterých se staly hvězdy. Tady jsou příběhy tří lidí, které bychom tam mohly okamžitě zařadit.

Cesar Millan se narodil v roce 1969 v Mexiku. Vyrostl na farmě, kde pracoval se zvířaty a díky svému přirozenému talentu, jak cvičit psy, si vysloužil přezdívku „pastýř psů“. Když mu bylo dvacet let, rozhodl se, že emigruje do Spojených států. Nelegálně překročil hranice bez znalosti angličtiny a s pouhými sto dolary. Za dramatických podmínek se dostal až do Los Angeles. Tam se osudově seznámil s hollywoodskou herečkou Jadou Pinket Smith, které se svěřil o jeho práci se zvířaty – převážně se psy. Jada je milovnic zvířat a zařídila mu, aby ho jeden z jejích přátel začal učit anglicky.

Cesar začal pracovat v obchodě s péčí o psy. Později založil akademii a centrum, jenž bylo zaměřené na psychologii psů. Tohle centrum má rozlohu dva hektary a nachází se v jižních Los Angeles. Jeho výjimečný talent a touha pomoci lidem, aby správně trénovali a zacházeli se psy, jej proslavily. Milan patří mezi nejprodávanější autory New York Times. Natočil řadu instruktážních videí a vymyslel vlastní řadu produktů pro psy.

Založil také nadaci, která pomáhá útulkům pro psy. Nedávno Cesar také začal vystupovat živě, kde názorně přednáší a ukazuje, jak vycvičit psy. Cesar se světově proslavil, ale Jeho snem je zlepšit zdraví, štěstí a harmonii psů a lidí, aby se mohli navzájem podporovat.

Chris Moneymaker pochází ze skromných poměrů, ale k bohatství byl nejspíš předurčený už svým jménem. Narodil se v roce 1975 v americké Atlantě. Otec pracoval v cestovní kanceláři, takže měli prázdniny zdarma. Malý Chris jako dítě pomáhal matce v obchodě. Rád hrával s kamarády kulečník a s babičkou bridž. A tam se nejspíš zrodila i láska ke karetním hrám.

Věnoval se vzdělávání a absolvoval bakalářské i magisterské studium účetnictví. Začal pracovat jako účetní pro restauraci a založil rodinu. Žil příjemným životem, ale sužovala ho hromada dluhů na kreditní kartě. Jednou týdně si šel s přáteli zahrát poker a někdy to zkusil online na PokerStars. Vstoupil do satelitního turnaje, kde měli první tři vítězové zaručené místo ve světové sérii pokeru. A Moneymaker se tam dostal. Soutěžil s 838 nejlepšími hráči z celého světa, nikdy takovou zkušenost neměl. Stalo se něco nevídaného, vyhrál a stal se mistrem světa. Odměnou by bylo 2,5 milionu dolarů v hotovosti. Tisk tomu začal říkat „Moneymakerův efekt“.

Díky obrovskému úspěchu se Chris rozhodl opustit svojí práci, založit firmu a cestovat po světě a pokračovat ve svém talentu. Napsal také biografickou knihu „Jak pokerový amatér proměnil $40 ve $2,5 milionu”, která se stala bestsellerem. Dnes stále hraje za tým PokerStars a v roce 2019 byl dokonce uvedený do pokerové síně slávy.

V roce 1976 se v Malajsii narodil Vishen Lakhiani. Vyrůstal v Kuala Lumpur ve velmi průměrných podmínkách rozvojové země. Neměl velké sny, pracoval ve skladě, ale hodně četl. Díky několika průlomovým knihám začal přemýšlet o svém vědomí. Velmi s ním také pohnula kniha s příběhem dalšího mimořádného člověka jménem Akio Morita, který vyrůstal za druhé světové války v Japonsku a dnes ho známe jako zakladatele veleúspěšné společnosti Sony.

V 17 letech se přestěhoval do Spojených států, kde studoval počítačové inženýrství na michiganské univerzitě a později se mu podařilo dostat stáž ve společnost Microsoft. Tam získal i práci, ale ze společnosti ho vyhodili a on začal pracovat pro neziskovou organizaci v New Yorku, kde se seznámil s meditací. Před den chodil do práce a večer se učil meditovat. Vytvořil si webové stránky a snažil se předávat poznatky z meditace dál. Začal se 700 dolary a jeho společnost, kterou dnes známe jako Mindvalley, má hodnotu USD 40 milionů. Zúročil svoje poznatky ze světa IT a jeho webový program na osobní rozvoj se stal velmi úspěšným. Vyvinul také aplikaci Omvana, která se stala aplikací číslo jedna s nejvyšší tržbou pro zdraví a fitness v řadě zemích světa.

V roce 2004 přesunul společnost do Malajsie a dnes jsou jeho výukové programy zaměřené na všímavost, meditaci, osobní růst a celkové zdraví pomocníkem pro jednotlivce i firmy, které jejich prospěchu využívají.

Zdroj obrázku: totojang1977, SFIO CRACHO / Shutterstock.com