Opilec chtěl skočit z mostu. Naštěstí předtím zavolal na tísňovou linku

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TŘEBÍČ – Poděkovat třebíčským policistům by měl muž, kterému zabránili, aby opilý skočil z mostu. Muž skončil na záchytce a snad si propříště podobný nápad rozmyslí.

Operátor tísňové linky přijal v úterý 8. prosince před půl třetí odpoledne podivný telefonát. Muž na druhé straně přerývaně oznamoval, že se chystá spáchat sebevraždu, protože se dostal do problémů a neví si rady. Operátorovi se podařilo zjistit, že muž volá z Třebíče a právě stojí na mostě přes Libušino údolí. Neprodleně tam vyjela policejní hlídka.

Hovor na lince ale mezitím stále probíhal, operátor se snažil muže od jeho úmyslu odradit. „Policisté po příjezdu na místo zjistili, že muž stojí na římse železničního mostu, byl zjevně pod vlivem alkoholu. Přiblížili se k němu, s mužem přitom komunikovali a snažili se ho uklidnit,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová. Nakonec se policistům podařilo dostat se k muži tak blízko, že ho mohli stáhnout zpět do bezpečí.

Opilého jedenačtyřicetiletého muže převzala záchranná služba, ale po vyšetření lékařem skončil znovu v rukou policistů. Provedená dechová zkouška ukázala 1,96 promile alkoholu, takže pijan putoval rovnou na záchytku k vystřízlivění.