Stavba mostu na Masarykově třídě v Olomouci pokračuje. Dnešní práce uzavřou lávku pro pěší

OLOMOUC – Stavba mostu přes Moravu na Masarykově třídě v Olomouci pokračuje. Dnes se začne s vysouváním první části konstrukce nového mostu. Práce uzavřou i lávku pro pěší, která je běžně přístupná.

Na stavbě nového mostu přes Moravu na Masarykově třídě v Olomouci se dnes začíná s vysouváním konstrukce nového mostu. Kvůli těmto pracím, které jsou součástí výstavby protipovodňových opatření, bude v době vysouvání uzavřena i lávka pro pěší. Na uzavřenou lávku bude na místě upozorňovat dopravní značení. Znovu otevřena by měla být 21. prosince.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Bloková montáž částí nové mostní konstrukce dosud probíhala hned vedle koryta řeky Moravy. Jednotlivé segmenty do Olomouce přivážejí kamiony ze severu Itálie, kde vyrábějí mostní konstrukci pro Olomouc. Italští specialisté jsou přítomni i v Olomouci montáži jednotlivých dílů. „Mostní konstrukce váží téměř 280 tun, výsun konstrukce po kolejích nad koryto řeky bude technologicky velmi náročným a také zajímavým okamžikem,“ uvedl primátor města Mirek Žbánek. Příští rok se na novou polovinu mostu přenesou inženýrské sítě a bude zdemolován zbytek starého mostu. Mezitím opět v Itálii vyrobí i druhou polovinu nové kovové konstrukce, její finální montáž se odehraje stejně, tedy přímo u řeky Moravy. Podle dohodnutého harmonogramu by kompletní práce na protipovodňových opatřeních v centru města měly skončit do poloviny roku