Studentům končí pracovní povinnost, Fakultní nemocnici Brno byli velkou oporou

Zdroj: FN Brno

BRNO – V tomto týdnu končí studentům vládou nařízená povinnost pracovat v nemocnicích. Fakultní nemocnice si jejich nasazení velmi váží a nešetří slovy díků.

Od 22. října se studenti hlásili do služeb, celkem měla Fakultní nemocnice vystaveno 309 pracovních příkazů pro vysokoškoláky a středoškoláky. „Pracovali na pozicích sanitář, praktická sestra, všeobecná sestra, na porodních sálech, plnili si praxi v rámci svého studia. Všem studentům chceme moc poděkovat, jejich působení u nás bylo opravdu velkou pomocí,“ říká zdravotnický náměstek Ondřej Ludka. Celkem v nemocnici pracovalo 191 mediků, 100 studentů bakalářských a magisterských programů vysokých škol, 6 studentů vyšších odborných škol a 12 studentů soukromých škol. Do procesu se nezapojilo 41 osob, někteří z nich se rozhodli změnit působiště, jiní měli zdravotní problémy, studenti ze Slovenska se vrátili do své země a 16 studentů na výzvu vůbec nereagovalo.  Celkový počet pracovníků se vyšplhal na 268, během října odpracovali 25802 hodin, což bylo na chodu velmi znát.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Medikům končí pracovní povinnost dnes, ostatním studentům 12. prosince, pokud nebude prodloužen nouzový stav. Někteří studenti pracovali v nemocnici už od jara, převážně na stěrových místech.  „Studenti nám pomáhají dlouhodobě, už od půlky března se vytvořil takový stabilní tým,“ doplňuje Ludka. V nemocnici zůstane 25 studentů na dohodu o provedení práce. Nejčastěji se budou věnovat administrativě nebo stěrům.