Z havarované cisterny vyteklo na dálnici deset tun asfaltu. Doprava byla na několik hodin ochromena

OLOMOUCKO – Cisterna převážející asfalt včera dopoledne havarovala na dálnici mezi Prostějovem a Olomoucí u Bystročic. Deset tun asfaltu se rozlilo na oba jízdní pruhy ve směru do Olomouce a na levý jízdní pruh ve směru do Prostějova. Hasiči jej museli pomocí speciální techniky odstranit. Doprava v tomto místě byla na několik hodin ochromena.

V tomto článku jsme vás včera informovali o havárii cisterny převážející asfalt na dálnici z Prostějova do Olomouce. Z převrácené cisterny se na vozovku vylilo deset tun asfaltu, zasaženy byly oba jízdní pruhy ve směru na Olomouc a levý jízdní pruh ve směru na Prostějov. „Díky rychlému zásahu jsme odstranili velkou část lopatami, ještě než stačil materiál ztuhnout,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Pomocí vyprošťovacího automobilu poté hasiči vrátili cisternu zpět na kola. Radlicí pak odstranili zbylý a již ztuhlý materiál z vozovky a uklidili ji. Po dobu zásahu byla dálnice ve směru na Olomouc zcela neprůjezdná, ve směru na Prostějov byla svedena do jednoho jízdního pruhu. Na místě se tvořily dlouhé kolony. I po odstranění následků nehody platila na místě snížená rychlost na 80 kilometrů za hodinu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Podle policie byla pravděpodobnou příčinou překročená stanovená rychlost. Nehoda je nadále v šetření. „Škoda byla předběžně vyčíslena na necelé 2 miliony korun na komunikaci, vozidle i nákladu,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.