Zavzpomínejte si na Vánoce vašich prarodičů, rodičů, nebo možná i vás samotných – retro Vánoce v Brně

Letohrádek Mitrovských Brno láká na nostalgickou výstavu Betlémy a retro Vánoce.

Chcete si zavzpomínat na to, jak probíhaly Vánoce od 1. poloviny 20. století až do 80. let? Pamatujete si třeba na dárky z Prioru a Tuzexu, dobové hračky, nebo ikonické vánoční osvětlení? To vše na výstavě uvidíte!
Zhlédnete také dárky zabalené v originálních papírech pod stylově nazdobenými jehličkami, řadu historických hraček – jak rozbalených, tak i v původních krabicích, ale i rodiče s dětmi v dobovém oblečení ve slavnostně nazdobeném obývacím pokoji. “Největší ze čtyř sálů jsme věnovali retro Vánocům. Lidé si mohou prohlédnout kopii retrobytu přibližně ze 70. let se slavnostně oblečenou rodinou, která se chystá rozbalovat dárky u stromečku,“ uvádí jeden z kurátorů výstavy Petr Lukas.

Kromě samotných Vánoc s dalšími nostalgickými nezbytnostmi zde bude zakomponována i výstava betlémů – a to historických i soudobých. “Vzhledem k tomu, že adventní, vánoční a betlémové výstavy pořádáme už 13 let, máme za tu dobu rozsáhlou vlastní sbírku betlémů. Část jsme zakoupili, řadu jich ale lidé věnovali,” uvedl Lukas. Velikou zajímavostí především pro děti bude pohyblivý betlém ze stavebnice Lego.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci skřítků a trpaslíků. K vidění bude i několik exemplářů z dřívější výstavy o skřítcích a trpaslících – kvůli vládním nařízením byla totiž výstava přístupná jen tři týdny.

Přijďte si užít vánoční atmosféru, akce určitě stojí za návštěvu. Letohrádek najdete na adrese Veletržní 19, Brno. Výstavou mohou procházet lidé samostatně, v jednom sále ale může být pohromadě maximálně deset návštěvníků, platí zde tradiční hygienická opatření.
Otevřeno bude až do 17. ledna 2021, základní vstupné činí 100 Kč. Ale pozor, otevřeno není každý den. Podrobné informace o otevírací době a vstupném naleznete na stránkách Letohrádku Mitrovských Brno.