Ženu zaskočil elegantně oblečený muž ležící u popelnic v Přerově. Důvod zjistili přivolaní strážníci

PŘEROV – Dvě události, které včera řešili strážníci v Přerově, od sebe dělilo několik hodin. V prvním případě zaskočila procházející ženu postava ležící u popelnic, ve druhém případě pomáhali stařence, která upadla na tvrdou dlažbu. Oba případy měly sice rozdílnou příčinu, ale podobný následek.

V tom prvním případě zaskočila procházející ženu postava v tmavém oblečení, která ležela v příšeří u popelnic v Přerově. „Jak hlídka při obhlídce zjistila, nejednalo se o vilníka, který by číhal na hospodyňky vynášející v noci smetí, ale o notně podroušeného, leč elegantně oděného muže,“ popsal situaci mluvčí Městské policie Přerov Miroslav Komínek. Muž si při pádu mezi popelnice způsobil silně krvácející ránu na temeni a upadal do bezvědomí. Strážníci mu poskytli první pomoc a předali ho přivolaným záchranářům do odborné péče.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ve druhém případě strážníci při objížďce městem zahlédli stařenku, která bez cizího zavinění upadla. „Z kontaktu s tvrdou dlažbou si odnesla nejen rozbité brýle, ale i zranění v obličeji,“ upřesnil Komínek. Uběhlo jen pár okamžiků a strážníci byli u ní, aby jí poskytli první pomoc. Ačkoliv se krvácení dařilo zpomalit, nepodařilo se ho zcela zastavit a bylo potřeba šití. Naložili tedy zraněnou do služebního vozu a i ona byla během pár minut v rukou profesionálů.