Kraj se složil, vybralo se až 5 tun potravin pro nejpotřebnější

Hejtman kraje Ivo Vondrák. Foto: Nikola Birklenová, MSK.

MORAVSKOSEZSKÝ KRAJ – Letošní potravinová sbírka končí úspěchem, a to I přes problémy spojené s novým typem koronaviru. Zaměstnanci krajských organizací vybrali přes pět tun potravin.

Krajské organizace pořádají potravinovou sbírku v součinnosti s Potravinovou bankou v Ostravě, celkem se vybralo již na 63 tun pomoci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Na krajském úřadě se v době konání sbírky kvůli epidemiologickým opatřením pohybovala zhruba třetina zaměstnanců, ostatní totiž plnili své pracovní povinnosti na home office. Proto je skvělé, že se i přes to na hejtmanství podařilo vysbírat 350 kilogramů trvanlivých potravin. Je to opět známkou toho, že vzájemná soudržnost a odpovědnost mezi lidmi stále fungují. Děkuji také všem zaměstnancům z krajských organizací. Společně jsme dali dohromady přes pět tun potravin, které pomohou, kde je to třeba,“ dodává ředitel Krajského úřadu Tomáš Kotyza.

Do krajské sbírky se zapojili zaměstnanci vice než stovky krajských organizací. Potravinová sbírka je organizována také jinými městy, například Opavou, Havířovem anebo Novým Jičínem.