Nalaďte se na Vánoce a prohlédněte si vánočně vyzdobené Brno s průvodcem

Betlém na Dominikánském náměstí, foto: Michal Růžička, TIC BRNO

Brno láká na vánočně laděné prohlídky! Neváhejte, přibalte si s sebou vánoční náladu a vydejte se na akci Tematické prohlídky advent 2020.

Hlavní témata letošních prohlídek jsou Kláštery v Brně a Brněnské betlémy.
A proč kláštery? Protože vánoční čas má především duchovní hodnotu. Nejen, že se během procházky dozvíte zajímavé informace o klášterech a duchovních centrech Brna, ale prostor bude i na otázky a odpovědi ke slavení adventu. Poslechnete si například informace o tom, proč se váže adventní věnec, nebo proč je barva svíček taková, jaká je.

Lákají vás více betlémy? Krásné vánoční betlémy shlédnete i s průvodcem a to především v brněnských kostelích. Kromě hřejivého vánočního pocitu získáte také informace o historii této betlémské tradice.

Sraz je v případě prvního tématu na nádvoří Staré radnice a přijít můžete 19. 12. 2020 ve 14.00. Pokud vás zajímá téma druhé, což jsou Brněnské betlémy, bude začátek vycházky před kostelem sv. Jakuba 28. 12. 2020 v 16.00. V obou případech prohlídka potrvá 90 minut a průvodcem bude Martin Koplík.

Vzhledem k tomu, že zatím není jasné, jak se bude průběžně vyvíjet situace okolo epidemie a vládních opatření, je nutné provést na tuto akci rezervaci a to na stránkách TIC BRNO.