OBRAZEM: Muž pěstoval v bytě konopí ve velkém. To mu vyneslo pěknou částku

OLOMOUCKO – Kriminalisté olomouckého TOXI týmu odhalili muže, který v bytě minimálně dva roky pěstoval konopí ve velkém. Připravenou drogu z jedné třetiny využil pro vlastní potřebu a zbylé množství prodával zájemcům v okolí svého bydliště a v Olomouci. To mu vyneslo zhruba čtvrt milionu korun.

V pondělí 23. listopadu zahájili kriminalisté olomouckého TOXI týmu trestní stíhání 39letého muže z Olomoucka. Obviněný muž v období od 1. ledna 2019 do 23. listopadu 2020 v bytě, který obývá společně se svojí matkou, pěstoval v takzvané indoor pěstírně konopí. Drogu, kterou pak připravil, využil z jedné třetiny pro vlastní potřebu a zbylé množství prodával zájemcům v okolí svého bydliště a na různých místech v Olomouci. „Po odečtení nákladů vynaložených na pořízení vybavení pěstírny konopí, spotřebovanou energii a hnojiva si muž přišel zhruba na 240 000 Kč,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Kriminalisté v bytě zajistili bezmála 9 kilogramů sušiny konopí a kompletní indoor pěstírnu se třinácti živými rostlinami. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži 2 roky až 10 let za mřížemi nebo propadnutí majetku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .