Opilý násilník ohrožoval příbuzného sekerou a rýčem. Skončil na záchytce

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Opilý muž z Třebíčska vyhrožoval svému příbuznému tak agresivně, že musela zasáhnout policie. Útočník nyní čelí obvinění z nebezpečného vyhrožování se zbraní.

Oba příbuzní spolu bydleli pod jednou střechou. Obviněný muž se choval agresivně a násilnicky již delší dobu, vše ale vygradovalo v pondělí 7. prosince v noci. Agresor začal svého příbuzného znovu hrubě slovně napadat a nehodlal se zklidnit. Ohrožený muž proto zavolal policii. „Útočník byl pod vlivem alkoholu, přičemž se ozbrojil sekerou a rýčem. Poškodil vozidlo, svému příbuznému vyhrožoval a ten z něho měl strach, obával se o svůj život,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Dechová zkouška útočníka ukázala téměř dvě promile alkoholu, muž skončil na záchytce. Policisté zjistili, že toto agresivní chování u něj nebylo nijak výjimečné, své okolí opakovaně vystavoval stresu, navíc se útoky začaly stupňovat. Z toho důvodu musel muž společné bydlení opustit.

Po vystřízlivění jej policisté odvezli rovnou do cely. Sedmatřicetiletý muž byl obviněn z nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní. Případ kriminalisté dále vyšetřují.