Pachatel ukradl v Budišově Felicii, poté vůz pitval a poškodil dva lidi

Ilustrační foto: wik

OPAVSKO – Jedna krádež osobního auta na OPAVSKU se stala směsí trestného činu, přečinu i zločinu. Neznámému pachateli se zalíbila u jednoho z rodinných domů, v katastru Guntramovice, starší červená Škoda Felicia. Ukradl ji a pak z ní vykuchal, co se dalo. Policie po pachateli pátrá a prosí veřejnost o součinnost.

„Ke krádeži došlo minulý týden v noci z 3. na 4. prosince. Zloděj z auta odcizil výbavu, součástky i obsah kufru,“ řekl mluvčí policie, René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zloděj auto ukradl a odjel s ním na opuštěné místo poblíž pomníku Českoněmeckého porozumění v Guntramovicích. Následně se pustil do práce a z vozu demontoval katalyzátor výfukového potrubí, dále prorazil palivovou nádrž, ze které odčerpal 15 litrů benzinu. Ze zavazadlového prostoru pak odcizil motorovou pilu značky Stihl, plus další kanystr s 5 litry benzínu. Auto poté nechal na místě.

Dvěma majitelům Škodovky pachatel způsobil hmotnou škodu nejméně 17 tisíc korun. Případem se teď zabývají policisté z Obvodního oddělení ve Vítkově. „Pachatel se dopustil zločinu krádeže a přečinu neoprávněného užívání cizí věci,“ pokračuje Černohorský.

Pokud máte jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu následně odcizených věcí, můžete se ozvat policii ve Vítkově na číslo 974 737 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky 158.