Překvapení v nemocnicích. Děti a senioři dostali 27000 dárků. Od koho?

Zdroj: praha.eu

PRAHA – Do dvanácti pražských nemocnic doputovalo více než dvacet sedm tisíc dárků. Určené byly pro nejmenší a nejstarší pacienty. Alespoň trochu jim zpříjemnily předvánoční čas v nezvyklém prostředí.

Trávit Vánoce v nemocnici je psychicky náročné i za běžného stavu, natož během koronaviru, kdy jsou regulovány možnosti návštěv. Proto se snažíme dětem a seniorům zlepšit náladu a potěšit je drobnými dárky,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Balíčky s dárky a průvodními dopisy putovaly do všech pražských nemocnic a dalších zdravotnických a sociálních zařízení.

Balíčky obsahovaly dárky od pražské botanické a zoologické zahrady, dopravního podniku a dalších pražských podniků, a také hlavního města Prahy. Celkem jich bylo více než dvacet sedm tisíc. Děti si užily omalovánky, pastelky, stolní hry, kvízy nebo třeba hlavolamy. Na seniory čekaly křížovky, časopisy a knihy. „Dárky přítomnost rodiny nemohou nahradit. Věřím, že pražské balíčky přinesou alespoň trochu radosti dětem a starším lidem v nemocnicích a domovech seniorů,“ doplnila Milena Johnová, radní pro zdravotnictví a sociální politiku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V letošním roce se v rámci hygienických opatření nebude konat ani tradiční rozlévání vánoční polévky na Štědrý den. „Letošní rok byl opravdu výjimečný a na mnohé lidi dopadla epidemie COVID-19 opravdu těžce. Jsem proto rád, že jsme mohli těm nejzranitelnějším udělat alespoň drobnou radost před blížícími se Vánocemi,“ uvedl Petr Hlubuček, náměstek primátora hlavního města Prahy pro bezpečnost.

Zdroj: praha.eu