Řidiči hromadné přepravy někdo ukradl autobus

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Že se kradou osobní auta, je sice smutné, ale v této republice tak nějak na denním pořádku. Buď se zloděj chce někam přepravit, nebo auto třeba rozebere na díly a rozprodá. Ale že by někdo ukradl autobus? Ten už se tak lehce neschová…

Kuriózní krádež řeší od včerejška orlickoústečtí policisté. Řidič autobusu nahlásil na policii, že ve čtvrtek 10. prosince v sedm hodin ráno zaparkoval svůj autobus u železniční stanice Ústí nad Orlicí město. „Když v půl jedné přišel k místu parkování, autobus tam již nebyl. Na zemi ležely pouze střepy, zřejmě od rozbitého levého okna u řidiče,“ informovala policejní tisková mluvčí Lenka Vilímková.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Jedná se o autobus IRISBUS SFR 160 CROSSWAY bílé barvy, vyrobený v roce 2007, registrační značky 4T96594. V uzamčeném autobusu bylo uloženo osvědčení o registraci vozidla, tachograf a klíče k jeho nastartování, zasunuté ve spínací skříňce. Škodu, kterou pachatel způsobil, si majitel předběžně vyčíslil na 300 tisíc korun.

Policie požádala o spolupráci polské kolegy a obrací se i na veřejnost. Jakékoliv informace o krádeži autobusu policisté přijmou na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 580 661.

Ilustrační foto: buspark.cz