Vánoční trhy v Písku u kostela se uskuteční. Budou však v omezené formě

ilustrační foto (zdroj mesto-pisek)

PÍSEK – Tradiční vánoční trhy na Bakalářích se uskuteční i letos. Organizátoři se nakonec rozhodli je přece jen uspořádat. V sobotu 12. a v neděli 13. prosince se tedy opět po roce můžete těšit na stánkový prodej.

Pořádající spolek Cohiba Musica je vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením bude pořádat v omezené formě – budou jen dvoudenní a bez doprovodného programu. „Poctivě dodržíme vládní nařízení. Kapacita prodejních míst bude snížena na polovinu, aby mezi stánky mohly být dodrženy čtyřmetrové rozestupy. Každý prodejce bude mít u svého stánku k dispozici dezinfekci,“ uvedl za organizátory Jan Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na trzích budou nabízeny pouze produkty, které nejsou určeny ke konzumaci, stánky s nápoji a jídlem zde nebudou. Výjimku mají pouze nápoje prodávané v lahvích. Prodejní doba bude v sobotu od 9:00 do 17:00 hodin a v neděli od 9:00 do 16:00 hodin.

„Město Písek i organizátor žádají návštěvníky vánočních trhů, aby se vzhledem ke stále probíhající epidemii koronaviru chovali zodpovědně a dodržovali všechna hygienická pravidla,“ apeluje tisková mluvčí Petra Měšťanová.