VIDEO: Řidiči nepomohlo kličkování, řidičce zhasnutá světla. Oba byli lapeni

Ilustrační foto

PRAHA – Kličkující vozidlo zastavili strážníci v Uhříněvsi. Řidičky se zhasnutými světly si všimli pro změnu v Praze 12. Oběma dali dýchnout a pak jim sdělili podezření ze spáchání trestného činu.

Vozidlo kličkující po vozovce upoutalo pozornost strážníků v ulici Přátelství v Uhříněvsi,“ uvedla dnes mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Zvláštní jízdu odměnili strážníci zastavením. Když řidič otevřel okénko, vyvalil se ven mrak alkoholových výparů. I muž za volantem se choval podezřele a tak u něho strážníci provedli orientační dechovou zkoušku. Ta byla pozitivní s výsledkem 1,7 promile alkoholu.

Pro změnu vozidlo se zhasnutými zadními světly projíždělo ulicí Československého exilu v Praze 12. „Strážníkům čtyřiadvacetiletá řidička přiznala jedno pivo před jízdou,“ dodala mluvčí. Provedená dechová zkouška však ukázala hodnotu 1,1 promile alkoholu. Žena si najednou vzpomněla, že těch vypitých piv bylo více. Oba případy skončili tak, že milovníci alkoholu a současně provozovaného motorismu byli předáni do rukou Policie ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.