Konečně se bude jezdit po opraveném mostě přes nádrž Nové Mlýny

zdroj: ŘSD JMK

BRNO-VENKOV – Od neděle 13. prosince odpoledne bude po desetiměsíční uzavírce opět průjezdný most přes vodní nádrž Nové Mlýny na silnici I/52. S tím se otevírá i trasa Brno – Mikulov – Vídeň.

Náročná oprava si vyžádala investici 294,873 milionů korun. Uzavírku využilo Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje k opravám dalších úseků na I/52. Poslední zátěžová zkouška nového mostu proběhla v pondělí. Příští rok jsou v plánu opravy objízdných tras u Drnholce a Brodu nad Dyjí a taky úsek I/52 od nádrže po Bavory. Plány ŘSD na stavbu D52 aktuálně vypadají takto: Čtyři úseky od Nových Mlýnů po hranice chce spojit do jedné etapy. Bude tedy méně dílčích povolování, jedno územní a stavební řízení a méně soudů. Přes nádrž má vést estakáda, tedy vlastně silnice na sloupech. První nový úsek by se mohl začít stavět v roce 2023.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.