Od neděle se mění jízdní řády

zdroj: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Tak jako každý rok v polovině prosince, i letos od neděle dochází k celoevropské změně jízdních řádů. Mění se jízdní řády dálkových vlaků, od nich se odvíjí jízdní řády regionálních vlaků, podle nich jsou nastaveny jízdní řády regionálních autobusů a jim se přizpůsobují i městské dopravy.

Letos jsou v Integrovaném dopravním systému Jihomoravského kraje změny spojené především s otevřením nově zrekonstruované a zelektrizované tratě mezi stanicemi Šakvice a Hustopeče. Začínají jezdit přímé vlaky Hustopeče – Brno s jízdní dobou méně než 45 minut a s tím se pojí další změny na železnici mezi Brnem a Břeclaví. Tuto slavnostní událost připomene Jihomoravský kraj vypravením zvláštního vlaku, který pojede z Brna do Hustopečí o den dříve – tedy v sobotu 12. prosince. Doporučujeme se podívat na web idsjmk.cz, kde jsou nové jízdní řády zveřejněny. Pro vyhledání spojení využijte vyhledávač na tomto webu nebo mobilní aplikaci POSEIDON. Pokud máte rádi tištěné jízdní řády, můžete si na vybraných stanicích vzít kartičkové jízdní řády, které jsou vytištěny pro vlakové linky S2, S3, S4, S41, S6, S8, S9 a S91 včetně rychlíků a dalších vlaků jezdících po daných tratích.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jízdní řády v brněnské městské dopravě se nemění, ale od pondělí začnou po tramvajích a trolejbusech i brněnské autobusové linky jezdit podle jízdních řádů pro pracovní dny školního roku (některá omezení zejména v noci zůstanou). V Brně končí také výluka tramvají Ústřední hřbitov smyčka, vrací se tam tramvaje č. 2 a 5. Končí výluka na lince 55 a N99 v Líšni. O víkendu proběhne jen jedna výluka v Brně mezi Pisárkami a Vozovnou Komín na tramvaji 1.