Vstup pro pozvané a na heslo. Večírek v budějovickém baru ukončila zásahovka

Večírek v centru Českých Budějovic ukončila zásahová jednotka (zdroj Policie ČR)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V jednom z barů v centru města bylo v pátek večer rušno. Českobudějovičtí policisté totiž v rámci namátkových kontrol zjistili, že se zde porušují aktuální vládní opatření o zavírací době v osm hodin večer.

Na policejní výzvy k umožnění vstupu a provedení kontroly nikdo z baru kolem půl desáté večer nereagoval, přestože podle zjištění na místě do baru vešlo několik hostů. „Po marných výzvách policisté vyrazili skleněnou výplň vstupních dveří. Násilný vstup provedli přivolaní specialisté ze zásahové jednotky,“ upřesnil policejní mluvčí Jiří Matzner. Vše se obešlo bez zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V baru bylo v tu dobu bezmála třicet bavících se hostů. Podle informací policie byla prý pro případ kontroly domluvena verze narozeninové oslavy. „Ta však není žádnou výjimkou. O příslušníky rodiny zcela jistě podle provedené kontroly všech přítomných nešlo,“ zkonstatoval policejní mluvčí. Provozovatel restaurace se tak dopustil přestupku a jeho jednání bude oznámeno správnímu orgánu, stejně jako přestupek ostatních hostů.

Večírek v centru Českých Budějovic ukončila zásahová jednotka (zdroj Policie ČR)

Jak policisté od kontrolovaných hostů zjistili, nešlo o náhodnou záležitost, údajně jde o pravidelný provoz, vstup je pro „pozvané“ a na heslo. Restaurace se otevírá po kontrole okolí a ověření, že není v okolí žádná policejní hlídka. „Policisté při kontrole také zjistili, že již v minulosti zde řešili nalévání alkoholu mladistvým. Případ hostinského, který otevřením protestuje proti vládním opatřením, to tak asi nebude,“ dodal Matzner.

V dalším baru v centru pak policisté zjistili desítku bavících se hostů, zde se vše obešlo „bez problémů. I toto jednání bude předmětem správního řízení.