Kvůli své nedbalosti uhořel

KRÁLOVÉHRADECKO – Včera po 22. hodině vyrazilo osm hasičských jednotek k požáru do bytovky v Ohnišťanech. I když byly plameny rychle zlikvidovány, tak bohužel šedesátiletému muži v jednom z bytů už nebylo pomoci.

Při příjezdu na místo se museli hasiči nejdříve prodrat přes zakouřený dům, než našli byt, ve kterém hořelo. Rychlým zásahem, také ochránili další nájemníky před ničivým požárem. V bytě se jim však naskytl tragický pohled na ohořelé křeslo s mužem. „Hasiči vynesli muže ven před dům a pomáhali záchranářům s oživováním, což se jim přes veškerou snahu bohužel nepodařilo“ komentovala nám zásah tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

Proč vlastně k požáru došlo? Odpověď je velmi jednoduchá za vše může nedbalost kuřáka a jeho cigarety, od které následně chytlo křeslo, na kterém seděl. Škoda způsobená ohněm byla vyčíslena zhruba na 50 tisíc korun a případ dál vyšetřuje Policie ČR.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova, Hořic, Jičína a Hradce Králové, na pomoc přispěchaly také dobrovolní hasiči z Hořic, Smidar, Skřivan a Ohnišťan.