Betlémské světlo už je tady! Kam si pro něj půjdete?

JIŽNÍ ČECHY – Plamínek zapalovaný každoročně před Vánoci v betlémské jeskyni, v níž se podle tradice narodil Ježíš Kristus, si předali v neděli skauti na hraničním přechodu Drasenhofen – Mikulov. Budou ho uchovávat až do soboty 19. prosince, kdy jej po celé republice rozveze na sedm desítek vlaků do bezmála osmi set nádraží. Kdy se dostane k vám?

Českokrumlovští skauti budou připraveni 19. prosince od 14. do 18. hodin před Regionálním muzeem, nebo vám jej na požádání dopraví domů.

V Českých Budějovicích se bude Betlémské světlo předávat 22. prosince od 17. do 18. hodin v kostelní zahradě před klubovnou skautů z 13. oddílu v ulici 28. října.

Na náměstí Míru, v Pravdově ulici a na sídlištích Vajgar a Hvězdárna v Jindřichově Hradci vám jej skautky a skauti předají 23. prosince v čase od 17. do 18. hodin.

Skauti z Nové Včelnice budou přichystáni na náměstí u kostela 23. prosince mezi 17. a 18. hodinou.

V Třeboni si budete muset počkat až do 24. 12. Od 10. do 12. hodin najdete Betlémské světlo buď u kašny na Masarykově náměstí, nebo v kapli Sv. Jana na Kopečku. Ve stejný den i čas jej najdete i v otevřeném kostele Nanebevzetí Panny Marie s jesličkami na Náměstí v nedalekém Chlumu u Třeboně.