Blíží se antigenní testování pro veřejnost zdarma. Jak se objednat?

Foto: Kroměřížská nemocnice

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zájemci z řad veřejnosti budou mít od středy 16. prosince možnost podstoupit antigenní test. Testování hradí pojišťovna, je tudíž zcela zdarma. Výsledky budou známy během 15 až 30 minut.

Odběry se provádí stejně jako u PCR vyšetření výtěrem z nosohltanu. Nutné je objednání předem. „Veškeré informace k rezervačnímu systému zájemci najdou na webových stránkách nemocnic, ve kterých odběrová místa fungují. Ve Zlínském kraji to jsou Krajská nemocnice Tomáše Bati, Uherskohradišťská nemocnice, Vsetínská nemocnice a Kroměřížská nemocnice, ke kterým se přidala i soukromá nemocnice ve Valašském Meziříčí. Případně je možné se obrátit i na další odběrová místa v kraji,“ sdělila náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po objednání se zájemci dostaví na odběrové místo v domluvený čas s kartičkou pojišťovny. Výsledek se dozvědí do půl hodiny. Pokud by byl výsledek pozitivní, podstoupí ještě vyšetření PCR metodou.

Antigenní test je možné podstoupit maximálně jednou za 5 dní. Antigenní testování veřejnosti bude probíhat po dobu platnosti mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví k antigennímu testování.

Testování by mělo pomoct zamezit šíření koronaviru v době vánočních návštěv. „Všichni se chceme vrátit k běžnému životu a dobrovolné testování široké veřejnosti antigenními testy je dalším krokem k postupnému zlepšení epidemické situace. Testování pomůže včas odhalit infekční choroby a omezí šíření nemoci Covid-19 v populaci. Lidé pak můžou využít testování ještě před Vánocemi, než navštíví své rodiče a blízké,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ve Zlínském kraji budou provádět antigenní testování tato odběrová místa:

Krajská nemocnice T. Bati – objednání elektronicky

Kroměřížská nemocnice – objednání elektronicky

Vsetínská nemocnice – objednání elektronicky

Uherskohradišťská nemocnice – objednání pouze přes telefon 724 631 022

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí – objednání elektronicky

Městská poliklinika Otrokovice – objednání pouze přes telefon 739 408 931

IFCOR Uherské Hradiště – objednání elektronicky

Vaše laboratoře s.r.o. Zlín – objednání pouze přes telefon 739 408 931