Bohumín instaluje další kamery do ulic města, celkem jich má již třicet

Foto: Čempěl, město Bohumín.

BOHUMÍN – Město se rozhodlo posílit bezpečnost a nainstalovat celkem tři nové kamery v centru a v městské části Skřečoň. Na co budou sloužit?

Bohumín zakoupil zmíněné tři kamery za 160 tisíc korun, přičemž mu výrazně pomůže evropská dotace, která uhradí až dvě třetiny nákladů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Aktuálně sledujeme dění v celém Bohumíně pomocí třiceti kamer. Poslední tři jsme nainstalovali v minulých dnech. Jedna přibyla přímo v centru uprostřed kruhového objezdu pod železárenským mostem na frekventované Štefánikově ulici. Má možnost otáčet se o 360 stupňů do všech stran, takže díky ní uvidíme na všechny výpadovky z rondlu,“ uvádí Roman Honysz z města.

Kamery mají sloužit nejen k monitorování dopravy, ale také k zajištění bezpečnosti občanů, jsou propojeny s monitorovacím systémem místní i státní policie. Město chce na jaře 2021 nakoupit další tři kamery. V současnosti ulice města hlídá na třicet kamer.