Chodec šel v noci po dálnici. To ho stálo život

Ilustrační foto

LITOVELSKO – Policie informovala o tragické dopravní nehodě, která se stala v pátek 11. prosince půl hodiny před půlnocí. Policie dostala oznámení, že se na dálnici ve směru z Mohelnice na Olomouc za Unčovicemi pohybuje chodec. Policejním hlídkám se však již bohužel nepodařilo zabránit srážce muže s osobním autem. Muž na místě podlehl vážným zraněním.

V pátek 11. prosince půl hodiny před půlnocí přijala policie na tísňové lince oznámení, že se na dálnici ve směru z Mohelnice na Olomouc za Unčovicemi pohybuje chodec. Na místo ihned vyrazily policejní hlídky. Těm se bohužel již nepodařilo předejít střetu čtyřiačtyřicetiletého muže pohybujícího se po dálnici a osobního auta jedoucího ve směru na Olomouc. „Ani přes veškerou snahu přítomných a záchranářů se chodci, který při nehodě utrpěl vážná zranění, nepodařilo pomoci. Svým zraněním na místě podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vanková. Dálnice byla ve směru na Olomouc mezi nájezdy u Unčovic a Křelova až do třetí hodiny ranní uzavřena. Provoz policisté odkláněli na exitu u Unčovic. Kriminalisté se nadále zabývají okolnostmi, za kterých k této tragické nehodě došlo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .