Kraj byl opět oceněn, na koronavir jde chytře

Ilustrační foto.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Kraj se dočkal dalšího ocenění v podobě stříbrného místa v soutěži Chytrá města 2020. Před nedávnem byl oceněn také ředitel Moravskoslezského krajského úřadu v soutěži eOsobnost.

Kraj získal ocenění díky své aplikaci Jdeme na to chytře, která má za cíl pomoci v neočekávaně složité situaci. Kraj velmi rychle a pružně zareagoval na potřeby místních obyvatel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Systém aplikací, které vlastními silami vytvořili zaměstnanci úřadu byl jedinečný a neměl v celém Česku obdobu. Bez ochotných lidí by to ale nešlo. Z krajských úředníků se stali vývojáři aplikací, skladníci, speditéři, dobrovolníci. Pracovali s nasazením nad rámec pracovních povinností, o víkendech, často do noci. To vše při zachování běžného chodu krajského úřadu a služeb občanům. Za to jim patří velký dík,“ dodává Tomáš Kotyza z kraje.

Moravskoslezský kraj získal ocenění již v minulosti, například v roce 2017 byl oceněn titulem Chytrý region pro rok 2017, v roce 2018 získal ocenění v kategorii Osobnost Smart City pro veřejný sektor a v roce 2019 si Moravskoslezský kraj opět odnesl ocenění Chytrý region 2019, a to za robotickou automatizaci procesů a robota Karla.