Mladého recidivistu lákala služební auta

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – Mladík si v noci obhlížel zaparkovaná služební vozidla městské policie. Nevšiml si však, že ho pozoruje operátor kamerového systému. Ten na místo vyslal autohlídku.

Hodinu po půlnoci si operátor kamerového systému všiml mladého muže, jak nahlíží do služebních vozidel, zaparkovaných v centru Prahy,“ uvedla dnes mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Informaci ještě za tepla předal kolegům v terénu, a ti přijeli na místo v rekordním čase. Mladík byl ještě přítomen u vozidel. Své překvapení vyjádřil tak, že se dal na zběsilý útěk a rozhodně se nehodlal podrobit kontrole.

Ani další výzvy strážníků nebral v potaz a utíkal jako o život,“ trefně dodala mluvčí. V ulici Růžové však pronásledovaný zakopl a strážník za ním mu v dalším útěku zabránil. Mladík se nechtěl vzdát snadno a bojoval všemi dostupnými prostředky. Naštěstí nepoužil zbraň. Nakonec ho zklidnily až donucovací prostředky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Během osobní prohlídky byl u mladíka nalezen kuchyňský nůž s patnácticentimetrovou čepelí. Následná lustrace ukázala, že má čtyřiadvacetiletý mladík pestrou kriminální minulost. Opakovaně totiž vykrádal auta. „Za neuposlechnutí výzvy mu strážníci udělili pokutu ve výši pět tisíc korun,“ uzavřela případ mluvčí.