Mladý recidivista okradl vlakvedoucí ve vlaku, za dvě hodiny později už mířil do policejní cely

Ilustrační foto

PŘEROV – V neděli večer se devětapadesátiletá vlakvedoucí ve vlaku na přerovském nádraží připravovala na svou službu. Její zdánlivé nepozornosti využil šestadvacetiletý recidivista z Ostravy a z kapsy jí ukradl peněženku. Od dvě hodiny později ostraha na nádraží výtečníka zadržela a policisté ho umístili do policejní cely.

V neděli ve 21:40 hodin se devětapadesátiletá vlakvedoucí ve vlaku na přerovském nádraží připravovala na novou službu. Její zdánlivé nepozornosti využil šestadvacetiletý recidivista z Ostravy. Z kapsy pracovního oděvu jí ukradl peněženku s hotovostí bezmála tisíc korun. Žena však krádež zaregistrovala a peněženku chtěla vrátit zpátky, výtečník však raději utekl i s peněženkou. Žena věc oznámila policistům a pak se vrátila k práci. Když se o dvě hodiny později na nádraží vrátila, zjistila, že na základě jejího popisu výtečníka zadržela ostraha na nádraží. Žena ověřila, že se jedná opravdu o muže, kterým byla okradena, a přivolala policisty. Ti podezřelého zadrželi, převezli na služebnu a umístili do policejní cely. „Provedeným šetřením policisté zjistili, že se nejedná o žádného nováčka v oboru a má již značné zkušenosti, o čemž vypovídá jeho obsáhlý trestní rejstřík,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Protože se tohoto jednání dopustil v době trvání nouzového stavu, hrozí mu nyní dva roky až osm let za mřížemi

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .