Pacienti Uherskohradišťské nemocnici mají k dispozici nové parkoviště se 70 místy

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Přes sedm desítek parkovacích míst nabízí pacientům a návštěvníkům nově zprovozněné parkoviště v areálu Uherskohradišťské nemocnice. Lidé tak budou mít lepší přístup ke zdravotnickým oddělením soustředěným v centrální části chirurgických a interních oborů.

Nové parkoviště má celkem 72 standardních stání a 4 stání pro imobilní osoby. Je navrženo tak, aby zachovalo stávající systém organizace dopravy v nemocničním areálu. „Parkovací stání jsou provedena ze vsakovací dlažby, parkovištní komunikace jsou z asfaltobetonu, chodník ze zámkové dlažby. Součástí parkoviště je také veřejné osvětlení a sadové úpravy, vysadili jsme třináct okrasných třešní,“ popsal Pavel Lečbych, vedoucí útvaru řízení projektů a investic Uherskohradišťské nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nemocnice parkoviště vybudovala během dvou měsíců na volném prostoru po demolici budovy bývalé ortopedie. Jako provizorní parkoviště byla plocha využívána už od loňského roku. „Do nemocničního areálu v běžném provozu denně přijíždí více než tisícovka osobních automobilů. Snažíme se našim pacientům usnadnit přístup do ambulancí a na lůžková oddělení, kam směřují se svými zdravotními problémy,“ sdělil ředitel nemocnice Petr Sládek.

Výstavba stála nemocnici bezmála 6 milionů korun. Po zprovoznění je v areálu k dispozici přes 400 parkovacích míst.

Foto: Uherskohradišťská nemocnice