Policisté odhalili během víkendu jen na Šumpersku víc jak desítku řidičů, kteří řídili pod vlivem

Ilustrační foto

ŠUMPERSKO – Řidič, který se před jízdou notně posilnil alkoholem, přišel nejen o řidičák, ale ještě musel střízlivět v policejní cele. Policisté na Šumpersku během víkendu odhalili při silničních kontrolách dalších sedm řidičů s pozitivním testem na drogy, čtyři jsou kvůli pozitivním dechovým zkouškám podezřelí ze spáchání přestupku a dva výtečníci vyjeli na silnice bez řidičáku.

Dvě promile nadýchal v pátek odpoledne v rámci silniční kontroly v Šumperku řidič Octavie. Opakovaná dechová zkouška pak ukázala hodnotu jen o něco málo nižší. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté jej na místě zadrželi a po provedeném lékařském vyšetření střízlivěl v policejní cele. „Rozloučit se musel i se svým řidičským průkazem, ten policisté zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Řidič se nyní bude muset zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu hrozí nejen zákaz řízení, ale také až rok za mřížemi nebo peněžitý trest.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nejednalo se však o ojedinělého hříšníka za volantem. Během uplynulého víkendu policisté na Šumpersku při silničních kontrolách odhalili sedm řidičů s pozitivním testem na drogy, další čtyři jsou kvůli pozitivním dechovým zkouškám podezřelí ze spáchání přestupku a další dva výtečníci šoférovali, aniž by kdykoli předtím absolvovali výcvik v autoškole.