Užijte si jedinečnou výstavu betlémů ve Valašských Kloboukách

Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Neopakovatelný pohled se v těchto dnech naskytne návštěvníkům výstavní síně Staré radnice ve Valašských Kloboukách. K vidění tu budou dvě desítky unikátních betlémů od slavných i méně známých umělců. Návštěvníci si tu mohou nejen užít příjemnou vánoční atmosféru, ale třeba se i trochu inspirovat.

Městské muzeum vystavuje umělecká díla od autorů z regionu i za jeho hranicemi. Návštěvníci uvidí betlémský výjev coby dřevořezbu, keramickou instalaci nebo soustavu figur z kukuřičného šustí, ale také z vlny, slámy i paličkované krajky. „Pokud hledáte příjemné zpestření adventu a příležitost k načerpání předvánoční nálady, pak bude návštěva výstavy betlémů jistě to pravé. Přijďte se pokochat úžasnými scenériemi narození Ježíška, jak je věhlasní i méně známí výtvarníci zachytili svými oblíbenými technikami,“ pozval historik městského muzea Petr Odehnal.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Těšit se můžete na betlémy od Zdeňka Matyáše, Josefa Jeřábka, Oldřicha Unara, Šárky Klimkové, Martina Cigánka, Ludmily Šeré a mnoha dalších. Výstava je přístupná od úterý do pátku vždy od 8 do 11 hodin a od 12 do 16 hodin, a to až do svátku Tří králů.

Foto: město Valašské Klobouky