VIDEO: Pražský strážník zachránil sebevraha na Hlavním nádraží

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Na oficiální facebook Městské policie Praha napsal mladík, že chce skočit pod vlak. Správce profilu okamžitě zareagoval a začal s mladíkem čile komunikovat.

Jedu do Prahy a tam skočím pod vlak,“ objevilo se na oficiálním facebookovém profilu Městské policie Praha. Správce začal s pisatelem okamžitě komunikovat. Zjistil, že se jedná o dvaadvacetiletého mladíka. Objevila se mu i profilová fotka, ale potřeboval získat telefonní číslo, aby bylo možné s mladíkem komunikovat přímo a ne písemně. Nakonec se mu podařilo telefonní číslo získat a předal ho kolegovi v terénu.

Hlídka, která byla nejblíže Hlavnímu nádraží, získala kompletní komunikaci a také informaci, že se mladík nachází na prvním nástupišti,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Tam ale strážníci mladíka nenalezli. Mezitím se do pátrání zapojily i další hlídky strážníků a také státní policie. Nakonec byl mladík vypátrán na třetím nástupišti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jeden ze strážníků opakovaně volal na uvedení telefonní číslo, ale bezvýsledně. Pak také poslal zprávu, aby telefon mladík přijal a nakonec se skutečně dovolal. Strážník došel až k mladíkovi a přiměl ho, aby se posadil na lavičku, kde si v klidu povídali. „Za myšlenkou na ukončení života byla nefungující rodina, velké dluhy, alkoholismus a fyzické útoky jednoho z rodičů,“ doplnila mluvčí. Nakonec strážník, který ten den převzal ocenění za záchranu života, z května letošního roku, získal od mladíka svolení k přivolání záchranářů, kteří pak pacienta převezli k odbornému vyšetření.