VIDEO: Usnul za volantem. Byl opilý!

NÁCHODSKO – Policie přijala na lince 158 oznámení, že z jedné restaurace ve Žďáru nad Metují odešel podnapilý muž, který bez zábran usedl za volant svého auta Fiat Punto a odjel. Policisté vyrazili rychle na místo.

Jak nám dnes sdělila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, tak k celé události došlo 5. prosince krátce před devátou hodinou večer. Muži zákona našli Fiat se zapnutým motorem zaparkovaný v protisměru u krajnice, asi kilometr od restaurace. Za volantem viděli spícího muže, který nejdřív na jejich slova nereagoval a vzbudil se až po několika minutách. Vrávoravým pohybem vystoupil z auta a policisté po něm chtěli řidičák, který však u sebe neměl. „Naši muži pomocí lustrace zjistili, že jde o 43letého místního muže. Podrobili ho dechové zkoušce, která se povedla až na několikátý pokus a její výsledek ukázal 2,5 promile ,“ říká Iva Kormošová. Protože se muž choval agresivně, policistům opakovaně nadával a chtěl z místa šetření odejít, tak byl odvezen na záchytku.

Další osud muže je zatím v šetření policistů z Police nad Metují. Pokud bude obviněn, hrozí mu rok vězení, tučná pokuta, nebo zákaz řízení.