Frenštátští za odpad zaplatí v roce 2021 vice

Ilustrační foto: K. Bílková.

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – Obyvatelé se musí připravit na jednu změnu, za komunální odpad zaplatí vice, než tomu byli zvyklí v současném roce.

V roce 2021 místní zaplatí za komunální odpad 670 korun, což představuje zdražení o 20 korun v porovnání se současností. Splatnost poplatku bude do posledního říjnového dne roku 2021.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Obyvatelé Frenštátu zaplatí za odpad tolik, kolik ho vyprodukují. Už nyní je zřejmé, že nás odpad v příštím roce bude stát více, než kolik vybereme. Vyplývá to z nového zákona o odpadech. Máme signály, že komodity zdražují, náklady na skládkovné porostou a výkup tříděného odpadu klesá, takže příjmy budou nižší. Část separovaného plastu končí ve spalovnách, protože pro něj není využití,” dodává Jiří Unruh z radnice.

Obyvatelé mají možnost si poplatek rozložit do deseti rovnoměrných splátek. Této možnosti dávají přednost především vícečlenné rodiny s dětmi.