Nenaleťte internetovým podvodníkům. Dávejte pozor na varovné signály

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Zavřené obchody v poslední době přiměly velké množství zákazníků, aby si dárky kupovali na internetu. Tím sice ušetří své peníze a čas a nakupují z pohodlí domova, ale mohou naletět podvodníkům.

To jsou sice jen některé výhody internetového nakupování, ale nenaletět nejrůznějším podvodníkům bývá pro některé z nás stále těžší. Objednávat příliš levné zboží a platit za něj předem, má totiž svá opodstatněná rizika. O tom by například mohl vyprávět i sedmadvacetiletý muž z Brněnska, který si chtěl udělat radost koupí nejnovější herní konzole. Po dopisování s prodávajícím mu na účet předem zastal několik tisíc korun. Avšak po připsání finančních prostředků na účet s ním podvodník jednoduše přestal komunikovat a konzoli mu nikdy nedodal. „Muži tak nezbylo nic jiného než případ oznámit policistům. Rozpoznat podvodný e-shop není snadné. V těchto případech raději nakupujte u větších a osvědčených internetových obchodů, na které jsou dobré reference,“ poradil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.