Nenechte si ujít Koncert pod okny!

VIMPERK – S mottem „zákaz hraní v sálech nás nezastaví“ přichází Žesťový soubor města Plzně ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Vimperk s projektem Koncert pod okny. Vystoupení, které je rozděleno na pět částí, rozezní hned několik míst ve Vimperku. Buďte u toho!

Žesťové nástroje nejsou spojeny pouze s majestátním zvukem, překvapí vás i jemným tónem a virtuózní technikou. To vše umožňuje souboru připravovat na své koncerty bohaté dramaturgie programů, které zahrnují nejen slavnostní hudbu barokních mistrů, ale také náročné skladby autorů období renesance, klasicismu a romantismu. Můžete se ale těšit i na hudbu „lehčího“ žánru. V repertoáru souboru totiž nechybí ani dixieland, jazz a filmová hudba.

Soubor tvoří profesionální hráči, kteří působí v předních českých operních a symfonických orchestrech. Na koncertě ve Vimperku se 19. prosince představí ve složení Ondřej Michalec a Jan Vitinger na trubky a Jiří Nauš s Petrem Frídem na trombony. Ve 14 hodin je najdete v Mírové ulici na parkovišti za Detvou, o půl hodiny později u výměníku v Čelakovského ulici, v 15 hodin v ulici K. Weise u č. p. 392, v 15.30 hodin v Boubínské ulici u č. p. 13 a v 16 hodin na náměstí Svobody u vánočního stromu.