Nový Jičín schválil rozpočet. Na co půjdou peníze v roce 2021

Ilustrační foto: T. Branda.

NOVÝ JIČÍN – Zastupitelé odsouhlasili rozpočet, který počítá s příjmy ve výši 707 milionů korun, zatímco výdaje budou ve výši 902 milionů korun.

Zbylých 195 milionů korun rozdílu mezi příjmy a výdaji město pokryje z vlastních zdrojů a z investičního úvěru ve výši 100 milionů korun. Město užije část úvěru na revitalizace bývalé ubytovny pro zdravotníky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Část úvěru použijeme i na revitalizaci dvou panelových domů, a to Na Lani 212 a ve Zborovské ulici 400/11. V domech s celkem 87 byty budou vyměněna okna, dveře, zateplené fasády. Na oba projekty máme vyjednánu dotaci z operačního programu životního prostředí. Ta však bude vyplacena až zpětně po ukončení prací,” uvádí místostarosta města Václav Dobrozemský.

Středisku volného času Fokus přibude přístavba za vice než 20 milionů korun. Velké finanční částky také půjdou na opravy, údržbu a investice v budovách mateřských a základních škol.