O antigenní testování na covid je velký zájem, do odlehlých oblastí vyrazí mobilní tým

OLOMOUCKÝ KRAJ – Fakultní nemocnice Olomouc zahájí antigenní testování veřejnosti na covid–19 už ve středu, zatímco podle původního plánu měla začít testovat v pátek. Termín posunula po úterním rozhodnutí vlády. O bezplatné testování je mezi veřejností značný zájem. Do odlehlých částí kraje vyrazí mobilní tým, který umožní obyvatelům těchto oblastí vyšetření.

Nechat se otestovat na přítomnost viru SARS-CoV-2 se můžete nechat v rámci veřejného zdravotního pojištění od středy 16. prosince ve Fakultní nemocnici Olomouc. Testování bude probíhat od 15 do 19 hodin. O testování je mezi veřejností velký zájem. Na středu, čtvrtek, pátek a sobotu zbývá už jen pár volných termínů. Od neděle jsou pak termíny zcela obsazeny a další termíny jsou volné až příští neděli. Zarezervovat si volný termín můžete na tomto odkazu. Při registraci na odběrovém místě se pak musíte prokázat platným průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem. Antigenní testování se bude provádět i v jiných nemocnicích v kraji, bližší informace zatím nejsou k dispozici.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Do hůře dostupných částí kraje vyšle Olomoucký kraj ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc a Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje mobilní tým, který na místě umožní občanům zúčastnit se dobrovolného vyšetření. Jako první je na řadě Konicko, kde se mobilní tým objeví už ve středu 16. prosince. Následovat budou v rychlém sledu Jesenicko a Litovelsko. Tyto odlehlejší lokality vytipoval přímo Olomoucký kraj, který podle zájmu může postupně přidat i další regiony. Zarezervovat si termín na vyšetření v Konici můžete na stejném odkazu, jako na vyšetření ve Fakultní nemocnici Olomouc. Testování v Konici bude probíhat v Komunitním centru na Vrchlického ulici 386.

Podle informací na webu olomoucké fakultní nemocnice je potřeba vyčkat na místě na výsledek antigenního testu asi 30 minut. V případě pozitivního výsledku bude podle stanoveného postupu provedeno rovnou i PCR vyšetření.