Ostravského sportovce roku 2020 můžete nominovat do 15. ledna

Foto: MMO - Sportovci roku 2019. Vepředu Radim Běleš. Zleva stojící Tomáš Krásný, Václav Sivák, Marie Hrachová, Lenka Novotná, Lucie Theimerová, maminka A. Kowalského a náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

OSTRAVA – Nominace do čtrnáctého ročníku ankety Ostravský sportovec roku dnes otevřel Magistrát města Ostravy. Své kandidáty mohou nominovat ostravské sportovní organizace a kluby, trenéři i veřejnost až do 15. ledna 2021.

„Sportovce roku hledáme v kategoriích talent, jednotlivec, kolektiv, hendikepovaný sportovec, sportovní legenda a firma společensky odpovědná v oblasti sportu,“ řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že návrhy na ocenění je možné zaslat do 15. ledna. Po posouzení nominací sportovní komisí by měli vítěze v březnu schvalovat ostravští zastupitelé.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Anketou chceme poukázat na význam sportu, podpořit zájem mládeže o aktivní pohyb, připomenout jeho vliv na zdraví lidí a to, že funguje jako jeden z nejúčinnějších faktorů prevence proti negativním sociálním jevům,“ řekla magistrátní náměstkyně Andrea Hoffmannová.

Město si uvědomuje, že rok 2020 bude nestandardní s ohledem na opatření, která v jeho průběhu různým způsobem omezovala sportovní aktivity. „I přes to všechno ostravští sportovci dosáhli výjimečných výsledků, za které je chceme odměnit,” dodala Andrea Hoffmannová.

Nominace v jednotlivých kategoriích budou posuzovány například podle umístění v nejvyšších mistrovských soutěžích a závodech, a to v Česku i zahraničí. Navržení sportovci musí být v době, kdy dosáhli výkonu nebo umístění, členy tělovýchovné jednoty, sportovního oddílu nebo klubu se sídlem v Ostravě.

Hlavním kritériem pro kategorii sportovní legenda jsou zásluhy v reprezentaci České republiky, města a popularizaci sportu s tím, že navržení sportovci neporušili zásady sportovního chování. Firma se sportovní odpovědností bude posouzena podle výčtu aktivit uskutečněných v roce 2020 a podle seznamu sportovních klubů či jednotlivců, které podporuje jako sponzor.

Své návrhy posílejte přes formulář N O M I N A C E, nebo v elektronické podobě na adresu ajanasova@ostrava.cz. Korespondenčně je lze také doručit na Magistrát města Ostravy, odbor školství a sportu, Prokešovo nám. 8, 729 30, Ostrava. Na obálku i do předmětu mailu je nutno uvést: Sportovec roku.