Prozkoumejte tajemný podzemní labyrint rozsáhlých chodeb a tunelů

Labyrint pod Zelným trhem, foto: Michal Růžička, TIC BRNO

Brno – všechny části brněnského podzemí jsou nyní otevřené. Přijďte prozkoumat tato tajemná místa a prohlédněte si podzemní chodby, tunely, štoly, krypty, nebo sklepy. Vybírat můžete z několika variant a možností. Prohlídka těchto míst je vskutku zážitkem, na který budete určitě ještě dlouho vzpomínat.

Mezi největší zajímavosti patří například nález padesáti tisíc lidských ostatků pod kostelem sv. Jakuba. Ostatky byly objeveny při průzkumu podzemí v roce 2001. Zjistilo se, že se zde nacházela kostnice, kterou máte možnost i s jejími prostory zhlédnout.

Neméně zajímavé jsou tajemné středověké chodby a sklepy v Labyrintu pod Zelným trhem, nebo historické vodojemy, které se nachází na Žlutém kopci.
Milovníky bunkrů určitě nadchne prohlídka nejutajovanějšího krytu z doby nacismu. Kódové označení krytu zní 10-Z, kryt měl chránit představitele města a kraje před americkým a sovětským bombardováním Brna.
Zajímají-li vás historické sklepní prostory, nenechte si ujít Sklepení domu mincmistrů. Veřejnosti byly zpřístupněny také rekonstruované sklepy Nové radnice.

Odpočiňte si od předvánočního shonu a udělejte si zajímavý výlet do těchto tajemných míst. Jen se nezapomeňte pořádně obléknout! A zapomenout byste neměli také na nákup vstupenek online – vzhledem ke snížené kapacitě budou prostory zpřístupněny pro omezený počet osob. Vstupenky lze zakoupit online zde. Otevřeno je úterý až neděle vždy od 9.00 do 18.00. Jednotlivé varianty prohlídek podzemí naleznete na stránkách TIC BRNO.