Varování pro řidiče i chodce: Z úterý na středu hrozí tvorba ledovky

Foto: pxb - Varování před ledovkou. Ledovka na silnici není vidět, povrch cesty je černý, avšak je pokrytý zmrzlou vrstvou vody.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Před zvýšeným rizikem tvorby ledovky na některých silnicích v Moravskoslezském kraji varují pro večer, noc a dopoledne z úterý 15. prosince na 16. prosince, meteorologové. Ledovka se bude tvořit zejména v polohách nad 600 metrů při mrznoucím dešti, jako důsledek přechodu studené fronty od západu. Pozor by si měli dát v následujících hodinách nejen řidiči, ale také chodci.

„Ve vyšších polohách od šesti set metrů nad mořem, se může od úterka do středečního dopoledne tvořit při mrznoucím dešti ledovka,“ varuje na svém webu Český hydrometeorologický ústav. Právě meteorologové vydali doporučení, aby řidiči jezdili opatrně a přizpůsobili jízdu stavu vozovky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V Moravskoslezském kraji v úterý 15. prosince v 17,00 platila výstraha pro Bruntál a Vítkov. Situace se však může variabilně měnit. Řidičům meteorologové doporučují sledovat dopravní zpravodajství, nebo přímo stránky ČHMÚ. „Počítejte také s prodloužením doby jízdy. Varování se kromě řidičů týká i chodců, kteří se při nechtěném uklouznutí a následném pádu mohou zranit,“ uvádí dále web ČHMÚ.