Vedle vánočního stromu v Prostějově můžete před Vánocemi navštívit netradiční výstavu

OLOMOUC – 10 let dokumentovala Vendula Burgrová bezmála 70 prostějovských rodin u vánočních stromečků. Výsledek jejího snažení můžete vidět před Vánocemi na náměstí TGM v Prostějově, a to hned vedle vánoční ho stromu. Výstavním prostorem bude netradičně interiér nákladního auta, který bude po celou dobu otevření ventilován.

Deset let a bezmála 70 rodin u vánočních stromečků. Tak by se dala stručně shrnout podstata projektu Venduly Burgrové, který bude k vidění před Vánocemi na náměstí TGM v Prostějově, a to hned vedle vánočního stromu. Výstavním prostorem bude netradičně interiér nákladního auta a navštívit ji můžete 21., 22. a 23. prosince od 16.00 do 19.00 hodin. K tomuto netradičními řešení expozice výstavy dospělo vedení pořádajícího Kulturního klubu Duha kvůli aktuální epidemiologické situaci, která nedovoluje uspořádání výstavy v klasické galerii. „Do dodávky budou vstupovat návštěvníci výstavy jednotlivě a prostor bude po celou dobu otevření ventilován,“ uvedl kurátor výstavy Mira Macík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Fotografka, absolventka oboru Fotografie Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně působící na Střední škole designu a módy již desátým rokem dokumentuje rodiny převážně z Prostějova a okolí u jejich vánočních stromečků. Svou dosavadní práci, do které je zapojeno bezmála 70 rodin, se rozhodla prezentovat právě o Vánocích.

Tato akce nebude první netradiční prostějovskou výstavou tohoto roku, která reaguje na situaci v České republice a nařízení vlády. Na přelomu dubna a května se ve výstavní místnosti v Duze prezentovala absolventka oboru Scénografie alternativního a loutkového divadla pražské DAMU Karolína Jansová. Karolína vytvořila objekty s humanoidními rysy, se kterými v karanténě sdílela okamžiky běžného života. V Duze z nich následovně vytvořila instalaci koncipovanou jako výkladní skříň viditelnou z ulice, která byla návštěvníkům výstavy, ale i kolemjdoucím, k dispozici 24 hodin denně.

„Jsem velmi ráda, že jsme našli možnost, jak výstavu s vánoční tématikou právě v předvánočním čase uspořádat. Věřím, že návštěvníky v této nelehké dobře příznivě naladí. Lidé si ji zaslouží v předvánočním čase zhlédnout a toto byla možnost, jak výstavu uspořádat,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.