VIDEO: Večerní dramatická honička Libní a Karlínem

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

PRAHA – Muž na motorce nejprve projel Koželužskou ulicí. Zde se ho hlídka pokusila neúspěšně zastavit. Pronásledování pak vedlo přes Elsnicovo náměstí až do Karlína. Zde muž na motorce upadl a dál pokračoval v prchání po svých.

Do pronásledování devětatřicetiletého řidiče se nakonec zapojily tři hlídky strážníků,“ informovala dnes mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Celá honička začala v Koželužské ulici, pak muž, který se nechtěl nechat polapit, projel přes Elsnicovo náměstí a do slepé Chocholouškovy ulice. Zde pronásledovaný najel na chodník a přes trávník se vrátil do Koželužské ulice. Na výzvy k zastavení nereagoval.

Prostřednictvím radiostanice navigoval pronásledující strážník další hlídku v terénu,“ doplnila mluvčí. Mezitím prchající řidič projel křižovatku na červenou a do pronásledování se zapojila další autohlídka. Voctářovou ulicí se dostali až do Sokolovské, kde motocyklista nerespektoval zákaz vjezdu a najel na tramvajový travnatý pás. Zde následně havaroval a z motorky spadl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ani se neoklepal a běžel dál, ulicí Za Invalidovnou, do Molákovy. Zde se schoval před strážníkem, který ho pronásledoval. Třetí autohlídka, která byla s případem obeznámena prostřednictvím radiostanice, oznámila nález schovávajícího se muže mezi zaparkovanými vozidly v ulici U Sluncové. Když je muž spatřil, dal se opět na útěk.

Jeden ze strážníků se vydal za uprchlíkem, druhý mu nadjel služebním vozem a zatarasil tak cestu. Z této pasti se muž již nedostal a následnou lustrací vyšlo najevo, že má zákaz řízení až do roku 2022. Orientačnímu testu na drogy se výtečník odmítl podrobit. „Případem se nyní zabývají státní policisté,“ uzavřela mluvčí.