Záchranáři zasahovali o víkendu skoro 350krát. Někde už nebylo pomoci

KRÁLOVÉHRADECKO – Lékaři při výjezdech řešili spoustu úrazů, některé z nich byly bohužel tragické. Ošetřovali také poleptání kyselinou, nebo napadení býkem.

Jeden z prvních víkendových výjezdů byl v sobotu brzy ráno, k vážně zraněnému 64letému muži, který spadl ze schodů. Zasahující lékařka na místě zjistila, že utrpěl závažná zranění, kterým na místě podlehl. Další tragédie, kam přispěchala sanitka se stala v Ohnišťanech, kde hořelo v bytě. Sousedé přispěchali ihned na pomoc šedesátiletému nájemníkovi a snažili se ho oživit, ale i tady byla bohužel snaha nájemníků a poté záchranářů marná. O této události jsme vás informovali zde. Další nezbytná pomoc lékařů směřovala k vážně zraněnému 38letému muži z Vrchlabí, který si pořezal ruku o rozbité sklo a ztratil spoustu krve. Po nezbytném ošetření byl převezen do vrchlabské nemocnice, kde mu byla urgentně podána transfuze.

V neděli dopoledne vypomáhali letečtí záchranáři kolegům z Pardubického kraje, protože bylo nutné do popáleninového centra transportovat popálené dítě z Ústí nad Orlicí. Chvilku po návratu zase lékaři spěchali na pomoc 33leté ženě, která se v Novém Městě nad Metují poleptala kyselinou sírovou. Také ona byla letecky transportována do popáleninového centra v Praze. „Další práci měli kolegové při ošetřování 30letého muže, který se zranil při motokrosu nedaleko Hradce Králové. Po ošetření musel být převezen do nemocnice, naštěstí pouze s lehkým zraněním,” sděluje k zásahu mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Tím bohužel náročný víkend zdravotníků neskončil. V pondělí brzy ráno napadl býk 24letého muže v Dobré Vodě na Jičínsku a způsobil mu závažné zranění pánve a zad. Mladík převezen do královéhradeckého traumacentra.