Děti v nemocnici potěšil záchranářský pejsek Defík

zdroj: ZZS JMK

BRNO – Záchranáři chtěli udělat radost dětem, které tyto předvánoční dny musí trávit v nemocnici. A tak se za nimi vydali, aby je potěšili a rozptýlili.

Brněnští záchranáři navštívili oční a neurologické oddělení Dětské nemocnice v Brně. Malým pacientům ukázali pejska záchranáře Defíka. S tím velkým se mohly pomazlit, malého pak dostaly na památku. „Vysvětlili jsme jim, že plyšáčka vozíme v sanitkách, abychom ho mohli dát dětem, které potřebují naši pomoc. Bylo to včera pro mě osobně i pro moje kolegy moc milé setkání, snad i děti byly spokojené. Ze všeho nejvíc jim přeji, aby se brzy uzdravily a Vánoce už mohly strávit doma. A abych nezapomněla, děkuji za krásné obrázky, které jsem od nich dostala,“ říká ředitelka jihomoravské záchranky Hana Albrechtová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Malí pacienti kromě plyšového Defíka dostali na památku také andělíčka strážníčka, reflexní batůžek plný dárečků, muffin s vánočním obrázkem a balonek s potiskem pejska záchranáře. „A ještě jeden vzkaz dětem: velký palec nahoru za statečnost, máte náš obdiv. Odpoledne strávené s vámi bylo pro nás příjemným a přínosným zážitkem. Držte se. Zase se někdy zastavíme,“ vzkázala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.